poniedziałek - piątek: 9:00 - 20:00
sobota: 9:00 - 15:00

IdealmedDepilacja laserowa

Depilacja laserowa 

 

 

 

Sprawdź naszą najnową promocję -

gwarancja niskiej ceny raz na zawsze

 

 


więcej
IdealmedMedycyna estetyczna

Medycyna

estetyczna

kwas hialuronowy, botox, nici, osocze bogatopłytkowe...


więcej
IdealmedStomatologia

Stomatologia

 

 


implanty, protetyka, ortodoncja, wybielanie lampą Beyond Polus...


więcej
IdealmedZamykanie naczynek

Laserowe zamykanie

naczynek

skleroterapia


więcej
IdealmedLaser frakcyjny

Laser

frakcyjny

redukcja zmarszczek, blizn, rozstępów, usuwanie znamion


więcej
IdealmedWyszczuplanie

Wyszczuplanie sylwetki
i redukcja cellulitu

 

 

endermomasaż, lipoliza iniekcyjna, mezoterapia igłowa....

a już wkrótce najnowocześniejsze na świecie urządzenie do kriolipolizy


więcej
IdealmedChirurgia

 

Chirurgia plastyczna

 

konsultacje specjalistyczne, usuwanie znamion, plastyka powiek i uszu.....


więcej
Prev - Next

Depilacja laserowa

Niewątpliwie najskuteczniejszą obecnie metodą trwałego usuwania owłosienia jest depilacja laserowa. Promień światła laserowego zostaje pochłonięty przez korzeń włosa i na skutek jego nagrzania dochodzi do trwałego uszkodzenia komórek mieszka włosowego. Żeby jednak depilacja była skuteczna spełnionych musi zostać kilka warunków:

 • Przede wszystkim włos musi zawierać określoną ilość melaniny- nie może być biały ani siwy. Tego typu włosy mogą być skutecznie usuwanie jedynie za pomocą elektrokoagulacji. Na chwilę obecną nie istnieje żaden IPL ani laser, który usuwałby trwale włosy zawierające mniejszą ilość melaniny niż otaczająca je skóra, ponieważ w takiej sytuacji energia pochodząca z urzadzenia zostanie pochłonięta głównie przez naskórek mogąc doprowadzić do poparzenia.

 • Musi zostać użyty laser odpowiedniej klasy- w Idealmed używamy lasera diodowego Light Sheer Duet, który uznawany jest za najlepszy na świecie. Warto tu dodać że urządzenia typu IPL nie są laserami, a ich stosowanie zwłaszcza jeśli chodzi o urządzenia chińskie może powodować słaby efekt lub co gorsza występowanie działań niepożądanych. Porównanie obu systemów przedstawia tabela poniżej.

 • Uszkodzeniu najłatwiej ulegają włosy w fazie anagenu (w tej fazie jest w zależności od lokalizacji jest 60-90% włosów), dlatego też zabieg ten wymaga powtórzeń w określonych odstępach czasu wyznaczonych przez osobę wykonującą zabieg.

 • Skóra poddana zabiegowi nie powinna być opalona, w tym również samoopalaczem - barwnik zawarty w skórze pochłania część z promieniowania laserowego, przez co mniej energii dociera do włosa. W wypadku skóry opalonej lub ciemnej również możliwy jest skuteczny zabieg jednak wymaga on od osoby wykonującej odpowiedniego doświadczenia. Ponadto w tego typu przypadkach kilka dni wcześniej wykonujemy próbę laserową, która wliczona jest w cenę zabiegu.

Dlaczego warto zdecydować się na LightSheer Duet?

Na rynku jest dostępnych co najmniej kilkadziesiąt systemów do depilacji (opartych na różnej technologii), a ich skuteczność znacząco się różni, co powoduje, że coraz częściej klienci nie są zadowoleni z osiągniętych efektów. Naszymi priorytetami przy wyborze lasera były

- możliwie jak najwyższa skuteczność
- bezpieczeństwo
- komfort dla klienta
- stosunkowo mała liczba zabiegów potrzebna do osiągnięcia zadowalającego efektu

Po osobistym przetestowaniu urządzeń dostępnych na rynku nasz wybór padł na laser diodowy LightSheer Duet.
Posiada on certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydawany przez U.S.FDA (Food & Drug Administration) respektowany na całym świecie, jednocześnie jest najmocniejszym i najnowocześniejszym urządzeniem depilacyjnym obecnie dostępnym na rynku.


LightSheer Duet jest jedynym laserem depilacyjnym wyposażonym w  dwie głowice:
- małą (ET) posiadającą okienko z syntetycznego szafiru o wielkości 9x9mm. Opatentowany mechanizm chłodząc głowicę podczas zabiegu umożliwia stosowanie wysokich wartości energii bez ryzyka wystąpienia działań niepożądanych. Mały rozmiar końcówki pozwala na jej precyzyjne stosowanie nawet w miejscach o trudnej dostępności lub nierównej powierzchni, co jest bardzo przydatne przy zabiegach na twarz lub okolicach bikini.

- dużą (HS), która posiada powierzchnię zabiegową wielkości 22×35mm. Znacznie większa powierzchnia wiązki laserowej powoduje głębsze wnikanie energii, a więc większą skuteczność. Jednocześnie głowica ta posiada system zasysania- Vacum który rozciąga skórę dodatkowo zwiększając efektywność zabiegu. Zastosowanie tak dużej głowicy daje możliwość szybkiej depilacji dużych powierzchni przy zastosowaniu mniejszych dawek energii co znacznie poprawia komfort zabiegu, nie powodując utraty skuteczności. Głowica ta jest szczególnie polecana dla osób z tendencją do pękania naczynek.

 

 

O trafności decyzji podjętej przy wyborze lasera LightSheer Duet utwierdzają nas efekty naszych zabiegów oraz laur kosmetologii przyznany mu w roku 2014 w kategorii urządzenie do usuwania zbędnego owłosienia

 

Efekty zabiegu

Zasada działania lasera

  Light Sheer Duet IPL
Zastosowanie Wyłącznie depilacja laserowa

Usuwanie przebarwień, zamykanie naczynek,fotoodmładzanie, fotodepilacja

Liczba potrzebnych zabiegów 4-6 7-10
Szybkość zabiegu W wypadku dużej głowicy jest to najszybszy na świecie laser 2x wolniejszy
Bolesność zabiegu istotnie niższa dla osiągnięcia dobrych rezultatów konieczne jest używanie większych energii co wiąze się z wiekszą bolesnością i ryzykiem zabiegu
Cena uzależniona od okolicy

99 zł każda okolica

 

Istotą działania lasera na mieszek włosowy jest zjawisko selektywnej fototermolizy. Światło lasera pochłaniane jest wybiórczo przez struktury mieszka włosowego zawierające melaninę, a następnie zamieniane jest na ciepło, które niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost, powodując trwałą utratę włosa i destrukcję mieszka. Jak wykazały badania to zjawisko jest skuteczne w przypadku włosów znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu (anagen). Włosy będące w pozostałych okresach wzrostowych - fazie zaniku (katagen) i spoczynku (telogen) są "nieme", tzn nie odpowiadają  na działanie lasera. Warunkuje to potrzebę minimum czterech zabiegów, powtarzanych w odstępach średnio 6 -12 tygodniowych. W większości przypadków po czterech zabiegach następuje znacząca redukcja owłosienia. Przy pierwszym zabiegu zostaje usunięte ok. 30 - 40 % włosów, po serii zabiegów ok. 80% - 90% włosów ciemnych. Niewielki pozostały odsetek to włosy jaśniejsze, cieńsze, mniej widoczne. Pacjenci o włosach cieńszych lub nie w pełni ciemnych, muszą liczyć się ze słabszym efektem (przyczyną jest mała zawartość melaniny w mieszku włosowym). Włosy osłabione wcześniejszymi wielokrotnymi zabiegami depilacji; woskiem, pęsetą, depilatorami mechanicznymi mogą wymagać przeprowadzenia piątego i szóstego zabiegu depilacji dla uzyskania lepszych wyników. Włosów rudych i siwych nie depiluje się tą metodą z uwagi na brak melaniny we włosie.

Na podobnej zasadzie działają wszelkiego rodzaju dostępne na rynku urządzania IPL w naszym centrum również jest ono dostępne. Jednak z uwagi na fakt, że światło emitowane przez IPL w przeciwieństwie do promienia laserowego nie jest zsynchronizowane (niekoherentne) należy liczyć się z gorszym efektem takiego zabiegu. Dlatego naszym pacjentom w pierwszej kolejności polecamy depilację laserową (IPL nie jest laserem!). LightSheer Duet został stworzony tylko z myślą o depilacji, jest skuteczniejszy, a co za tym idzie liczba zabiegów koniecznych do uzyskania dobrego efektu jest mniejsza. Z kolei wysokiej klasy IPL jaki posiadamy w naszym centrum doskonale sprawdza w przypadku zamykania naczynek czy fotoodmładzaniu. Jedyną przewagą IPL nad depilacją laserową jest niższa cena zabiegu. Wybór metody depilacji pozostawiamy Państwu. Dla ułatwienia tabela obok podsumowuje najważniejsze różnice pomiedzy urządzeniami.

 

Poniżej wymieniamy przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej:

 • ciąża oraz okres karmienia piersią,
 • reakcje alergiczne na światło
 • choroby predysponujące do utrudnionego gojenia skóry (np. żle leczona cukrzyca lub układowe choroby autoimmunologiczne)
 • łuszczyca, bielactwo, padaczka
 • stosowanie leków światłouczulających (ok. 2 tygodnie przed zabiegiem)- podczas konsultacji jest mozliwość sprawdzenia czy dany lek jest swiatłouczulający
 • stosowanie ziół światłouczulających (dziurawiec, nagietek)
 • opalenizna w miejscu poddawanym zabiegowi (w tym również samoopalacz)
 • stosowanie doustne leków z grupy retinoidów np. Roaccutane w ciągu ostatnich 6 miesięcy
 • peeeling medyczny skóry poddawanej depilacji (ok. 1 miesiąc przed zabiegiem)
 • używanie kremów z retinolem, wit. C, lub innych kwasów na skórę poddawaną depilacji na 2 tygodnie przed zabiegiem
 • choroby nowotworowe
 • stan zapalny skóry poddawanej zabiegowi
 • skłonność do powstawania blizn keloidowych (blizny znacznie większe od powierzchni zranienia)

 

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej:

 • Skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie może być podrażniona, nadmiernie wysuszona. Jeśli tego wymaga, stosuj kremy nawilżająco natłuszczające kilka dni wcześniej.
 • W dniu zabiegu na skórę w miejscu depilacji nie należy stosować żadnych kosmetyków (kremów nawilżających, antyperspirantów itp.)
 • Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji.(najpóźniej wieczorem w dniu poprzedzającym zabieg)
 • Przed zabiegiem włosów nie należy wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres  4 tygodni w przypadku twarzy i 6 tygodni w innych miejscach skóry. Można natomiast je golić lub przycinać.
 • Stosowanie kremów lub maści z witaminą A, witaminą C, kwasami octowymi, retinoidami w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed każdym zabiegiem. Preparaty o działaniu złuszczającym należy odstawić 1 tydzień wcześniej.
 • Terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.
 • Leki światło uczulające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, herbata Figura 1, 2) wymagają odstawienia na 1 tydzień przed zabiegiem.
 • Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. Zabieg możliwy jest po 4 tygodniach od przebytej infekcji typu opryszczki wargowej lub płciowej.
 • Aktywna opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu. Minimalna przerwa przed opaleniem (również w solarium) to 4-6 tygodni.
 • ”Opalenizna” uzyskana w wyniku stosowania samoopalaczy (kremy, zabiegi typu air-brush) stanowi przeciwwskazanie do zabiegu. Depilacja jest możliwa po jej ustąpieniu.
 • Zabieg kosmetycznego oczyszczania twarzy, w przypadku depilacji w tym miejscu jest możliwy 7 dni wcześniej lub 14 dni później.

 

Postępowanie po zabiegu depilacji laserowej:

 • Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry, które ustępują po kilku godzinach, maksymalnie po 2-3 dniach. W tym czasie (2-3 dni po zabiegu) skórę należy traktować delikatnie:

      - skórę należy myć delikatnym żelem albo mleczkiem, ewentualnie czystą wodą, nie stosować produktów na bazie alkoholu,
      - delikatnie osuszać, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób,
      - stosować jeden z kremów:Silkses, Zinalfate, Cicabio lub Bepanthen kilka razy dziennie,
      - skóra po zabiegu wymaga intensywnego nawilżenia, należy wiec nawilżać ją kilka razy dziennie,
      - jeśli depilacja dotyczyła okolic pach nie stosować dezodorantów ani antyperspirantów przez kilka dni po zabiegu,
      - preparaty o działaniu złuszczającym wprowadzać po 2 tygodniach od zabiegu.

 • opalanie w tym również w solarium jest bezwzględnie przeciwwskazane do 4 tygodni po zabiegu. W tym okresie w miejscach narażonych na bezpośrednie działanie promieniowania UV (np. światło słoneczna) konieczna jest fotoprotekcja (kremy z filtrami anty- UVA/UVB o wysokich wskaźnikach ochrony – co najmniej 50)
 • kolejne zabiegi - minimum trzy – należy wykonywać w odstępach średnio 6 -12 tygodniowych.
 • w razie jakichkolwiek wątpliwości co do postepowania po zabiegu można w naszym centrum zasięgnąć bezpłatnej konsultacji kosmetologicznej lub umówić się na konsultację z lekarzem.

 

 

 

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij