poniedziałek - piątek: 9:00 - 20:00
sobota: 9:00 - 15:00

IdealmedDepilacja laserowa

Depilacja laserowa 

 

 

 

Sprawdź naszą najnową promocję -

gwarancja niskiej ceny raz na zawsze

 

 


więcej
IdealmedMedycyna estetyczna

Medycyna

estetyczna

kwas hialuronowy, botox, nici, osocze bogatopłytkowe...


więcej
IdealmedStomatologia

Stomatologia

 

 


implanty, protetyka, ortodoncja, wybielanie lampą Beyond Polus...


więcej
IdealmedZamykanie naczynek

Laserowe zamykanie

naczynek

skleroterapia


więcej
IdealmedLaser frakcyjny

Laser

frakcyjny

redukcja zmarszczek, blizn, rozstępów, usuwanie znamion


więcej
IdealmedWyszczuplanie

Wyszczuplanie sylwetki
i redukcja cellulitu

 

 

endermomasaż, lipoliza iniekcyjna, mezoterapia igłowa....

a już wkrótce najnowocześniejsze na świecie urządzenie do kriolipolizy


więcej
IdealmedChirurgia

 

Chirurgia plastyczna

 

konsultacje specjalistyczne, usuwanie znamion, plastyka powiek i uszu.....


więcej
Prev - Next

Sculptra (kwas polimlekowy)

Kwas polimlekowy (Sculptra) jest preparatem zarejestrowanym przez amerykańskie FDA do redukcji dronych i średnio głębokich zmarszczek na skórze twarzy, szyi i dekoltu. Zastosowanie Sculptry stymuluje skórę do produkcji własnego kolagenu i odbudowy objętości tym samym nadając twarzy naturalny, młodszy wygląd.

Skóra twarzy przed i po zabiegu z użyciem kwasu polimlekowego.

Podanie preparatu Sculptra powoduje stopniową i powolną syntezę nowych włókien kolagenu poprzez stymulację fibroblastów. Powoduje wzrost napięcia i zwiększa objętość tkanek miękkich co pozwala na wymodelowanie konturów twarzy, kształtów żuchwy i podbródka. Skóra staje się bardziej napięta, wygładzona, pełniejsza i jędrna. Poprawia się również jakość skóry. Efekt odmłodzenia skóry uzyskuje się poprzez dodanie jej utraconej objętości.

Sculptra ma szerokie zastosowanie w celu uzyskania efektu liftingu dolnej części twarzy, wewnętrznej powierzchni ramion oraz brzucha. Może również stanowić leczenie z wyboru w korektach ubytków pooperacyjnych, dużych blizn zanikowych czy nawet nierówności po zabiegach odsysania tkanki tłuszczowej, liposukcji.

Przebieg zabiegu

Zabieg przeprowadza lekarz specjalista, który odbył odpowiednie szkolenie w zakresie prawidłowego stosowania preparatu Sculptra™. Lekarz najpierw oczyszcza skórę pacjenta, a następnie wstrzykuje preparat Sculptra™ w te partie twarzy, które mają zostać skorygowane.Jeżeli zajdzie taka potrzeba, lekarz może również podać działający miejscowo środek znieczulający.

Po zabiegu
Po pierwszym zabiegu pacjent może odnieść wrażenie, że preparat Sculptra™ zadziałał od razu z uwagi na obrzęk będący następstwem wykonania zastrzyków i kumulacji wody użytej do uzyskania roztworu Sculptra™. Gdy obrzęk ustąpi, a woda zostanie wchłonięta przez organizm, pacjent będzie prawdopodobnie wyglądać tak samo, jak przed zabiegiem.
Sculptra™ działa stopniowo, a efekty powinny być widoczne po około 6 tygodniach. Po upływie kilku tygodni od zabiegu, podczas wizyty kontrolnej lekarz oceni, czy konieczne będzie podanie większej ilości preparatu Sculptra™. Osiągnięcie pożądanych rezultatów wymaga zazwyczaj przeprowadzenia od 2 do 3 zabiegów. Jednak w odróżnieniu od niektórychinnych metod korekcji, które wymagają przeprowadzania zabiegów odświeżających, po zakończeniu leczenia preparatem Sculptra™ efekty estetyczne utrzymują się przez ponad 2 lata (okres ten zależy od wieku pacjenta i głębokości zmarszczek). Po zabiegu mogą wystąpić przejściowe, trwające kilka dni reakcje takie jak: bolesność miejsca poddanego zabiegowi, uczucie nadwrażliwości na dotyk, obrzęk, zaczerwienienie lub krwiaki. Bezpośrednio po zabiegu można zastosować makijaż kryjący. Po zabiegu wykonuje się masaż. Przez 10 dni pacjent sam musi wykonywać taki masaż dwa razy dziennie, a następnie przez 10 dni raz dziennie po 5 minut. Brak masażu może spowodować powstanie maleńkich grudek, które są wyczuwalne, ale niewidoczne i z czasem samoistnie zanikają.
 

Przeciwwskazania

  • choroby autoimmunologiczne – choroba Hashimoto,
  • ciąża i okres karmienia,
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych, keloidów,
  • aktywne infekcje wirusowe i bakteryjne na twarzy,
  • niewyrównana cukrzyca.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij